Kreditech, spółka do której należą znane marki pożyczkowe takie jak Pandamoney, Kredito24 i Zaimo, wprowadziła nowy system weryfikacji danych osobowych i rachunku bankowego. Do tej pory w każdej firma trzeba było wykonać tzw. przelew weryfikacyjny, najczęściej w wysokości jednego grosza, aby uwierzytelnić swoje dane. Kreditech wprowadził jednak nowy sposób – można dostać chwilówkę bez przelewu z konta.

Należy w tym celu skorzystać z aplikacji KontoConnect, dzięki której przy zalogowaniu się na swoje konto bankowe przesyła informację do firmy pożyczkowej. informację, która zawiera wyłącznie dane na temat rachunku – jego numeru oraz właściciela. Kreditech zapewnia iż jest to w 100% bezpieczne, przesyłanie jest szyfrowane tak samo jak przelewy. Jednak wydaje się, iż nie każdy ma tyle zaufania do tego typu metody. Ciekawe czy inne firmy pójdą w ślady spółki Kreditech i wdrożą podobne rozwiązania przy udzielaniu chwilówek.

Aktualizacja – nowe aplikacje weryfikujące

W 2016 roku pojawiło się więcej takich ofert – przykładowo w Wonga można skorzystać z aplikacji „paszport Przelewy24”, a w Extra Portfelu z systemu Instator, który sprawdza także historię konta bankowego.