Na rynku szybkich pożyczek co jakiś czas zachodzą zmiany – zarówno w przepisach prawnych (wprowadzenie oraz nowelizacja tzw. ustawy antylichwiarskiej), jak i w ofertach dla konsumentów. Z racji tego iż udzielanie pożyczek jest zyskowne, cały czas pojawiają się nowe oferty.

Porównanie nowych ofert

Pytanie, jak warunki tych ofert wypadają w porównaniu do innych, już obecnych na rynku pożyczkodawców. Różnie, jednak nie warunki finansowe mieszczą się granicach przeciętnych – wchodząc na rynek nie trzeba być pod tym względem najlepszym – sam efekt nowości często wystarczy (przynajmniej na początku), aby przedsiębiorstwo pożyczkowe prosperowało. Przegląd nowych ofert chwilówek można znaleźć pod adresem http://chwilowki-online.org/nowe-chwilowki.

Wydaje się iż nowi klienci jednak nie zawsze porównują oferty, a w przypadku sektora pozabankowego ma to spore znaczenie. Różnice w kosztach są bowiem spore, osoby biorące pożyczkę tym bardziej powinny zwracać uwagę na każdy grosz, a w przypadku kwot wyższych niż kilkaset złotych, różnice są jeszcze bardziej odczuwalne.

RRSO to nie wszystko

Szacując koszty pożyczki podstawowym kryterium jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to dla większości osób ważne kryterium, jednak jak pokazuje rzeczywistość, osoby biorące chwilówki powinny zwracać uwagę na jeszcze inną kwestię – przedłużenie spłaty oraz koszty monitów/przypomnieć. Może się bowiem okazać iż pierwotne koszty będą mniejsze niż te wynikające z opóźnień.