Podstawowym wymogiem, jaki stawiają firmy pozabankowe swoim klientom jest posiadanie dowodu osobistego. Jest to forma potwierdzenia tożsamości, a także tego, że klient ma ukończony 18 rok życia, ma polskie obywatelstwo, a także stały adres zamieszkania. Są to niezbędne czynniki, których wymagają firmy pozabankowe przed udzieleniem pożyczki. Oczywiście niezbędne jest także posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Pożyczkodawca wymaga także, aby klient miał numer telefonu oraz adres e-mail. Dzięki temu komunikacja między klientem a firmą pozabankową będzie odpowiednia. Jeżeli chodzi o sposób przelewania pieniędzy z pożyczki online, to zwykle jest to przelew bankowy, wygodny, bezproblemowy i bardzo szybki. Dlatego też firmy pozabankowe wymagają od klientów posiadanie własnego rachunku bankowego.

Brak sprawdzania historii kredytowej

Firmy pożyczkowe wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, dlatego oferują bardzo dużo ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest brak sprawdzania historii kredytowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które miały problemy finansowe i nie mogły spłacić poprzedniego zobowiązania w terminie. W zwykłym banku nie mogą obecnie zaciągać zobowiązań, ponieważ nie są wiarygodnymi klientami dla poważnej instytucji finansowej. Szansą dla nich są jedynie pożyczki online, w których zobowiązania finansowe są udzielane bez sprawdzania historii kredytowej w BIK, a to dla takich osób jest jedynym ratunkiem. Dlatego właśnie do tej instytucji finansowej musimy się zgłosić, jeżeli chcemy uzyskać pieniądze szybko i bez zbędnych formalności.

Jak wnioskować o pożyczki online?

Pierwszym co musimy zrobić jest złożenie wniosku przez Internet na stronie internetowej firmy pozabankowej. Należy zaznaczyć interesującą nas kwotę oraz preferowany termin spłaty. Zwykle w przypadku szybkich pożyczek jest to 30, maksymalnie 45 dni. Po tym czasie trzeba już spłacić wszystkie pożyczki online, jakie zaciągnęliśmy. Na stronie pożyczkodawcy znajduje się specjalne narzędzie do wyliczania wszystkich parametrów, jakie są ważne przy zaciąganiu takiego zobowiązania finansowego. Dzięki temu klient jest poinformowany o wszystkich kwestiach, jakie są związane z zaciąganym zobowiązaniem finansowym. W tym momencie możemy zdecydować czy warunki zaproponowane przez firmy pozabankowe są dla nas interesujące i do zaakceptowania, czy też nie. Jeżeli zgadzamy się, wystarczy wysłać wniosek do firmy pożyczkowej, podpisać umowę, a pieniądze szybko trafią na nasze konto bankowe. Jest to bardzo proste, jak widać.

Weryfikacja klientów parabanków

Każda firma pozabankowa udzielająca pożyczki online, przed przelaniem pieniędzy i sporządzeniem umowy weryfikuje tożsamość klienta tak, aby nie doszło do żadnych nadużyć. Zwykle odbywa się to przez symboliczny przelew z rachunku bankowego, na który klient będzie chciał otrzymać pieniądze z pożyczki online. Gdy przejdziemy pomyślnie proces weryfikacji pozostaje nam jedynie oczekiwać na pieniądze, które zostaną przelane na wskazany rachunek bankowy.